09/10/2023

XIX Ełckie Forum Medycyny Zakażeń

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w Konferencji oraz do odwiedzenia naszego stoiska podczas XIX Ełckiego Forum Medycyny Zakażeń. Konferencja odbędzie się w dniach 12 – 14 października 2023r., Hotel Perła Mazur, Chruściele 47.

09/10/2023

“Stare na nowe”

Zapraszamy do udziału w akcji promocyjnej Wymień stare na nowe, organizowanej przez firmę HTL. W ramach akcji można zwrócić swoją starą pipetę lub pipetor (niezależnie od stanu i producenta) i skorzystać z atrakcyjnych rabatów na produkty HTL.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami zawartymi w ulotce oraz kontaktu z naszymi Przedstawicielami.

01/09/2023

Wraz z Członkami VI Kadencji Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych mamy zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję, która odbędzie się 15 września 2023 roku, w Hotelu Omega przy ul. Sielskiej 4a w Olsztynie.
 
Szczegółowy opis wydarzenia znajduje się na stronie KIDL: https://kidl.org.pl/news/view?id=6000

Do zobaczenia wkrótce!

16/08/2023

W imieniu Pani prof. Ewy Augustynowicz-Kopeć, Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej i Kierownika Naukowego konferencji, zapraszamy Państwa do udziału w XI konferencji online Ogólnopolskie Spotkania Mikrobiologów i Epidemiologów.

Data: 11 września 2023 r.

Godzina: 16:00 – 20:00

Gdzie: https://www.webinar-med.pl/osme/

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Szczegóły wydarzenia,  program i rejestracja pod linkiem:
https://www.webinar-med.pl/osme/

02/02/2023

Mamy zaszczyt poinformować naszych Klientów, że wprowadzamy do naszej oferty nowy dział – immunochemię. Wraz z pojawieniem się nowego działu, oferujemy Państwu nowe rozwiązania, które pozwolą na jeszcze dokładniejszą i szybszą diagnostykę.

Nasza firma oferuje Państwu kompleksową gamę testów i analizatorów immunochemicznych, produkowanych przez firmę Snibe Diagnostics, dzięki którym możliwe jest szybkie i dokładne diagnozowanie różnego rodzaju chorób.

Wprowadzenie immunochemii do oferty to kolejny krok w naszym dążeniu do zapewnienia Klientom najlepszej jakości i najbardziej kompleksowej diagnostyki laboratoryjnej. Jesteśmy dumni z faktu, że nasza firma stale rozwija się i wprowadza nowe rozwiązania, które pozwalają nam sprostać oczekiwaniom naszych Klientów.

02/02/2023

Oferta naszego sklepu internetowego została poszerzona o test Panbio™ HIV Self Test, który pozwala na prywatne i wolne od stygmatyzacji wykonanie testu w kierunku HIV za pomocą zaufanego, dokładnego, szybkiego i łatwego w użyciu testu do samodzielnego wykonania w warunkach domowych.

Więcej informacji znajduje się tutaj.

 

Panbio_COVID_FluAB_NP-Kit-Box-Plus-Cassette

10/01/2023

W naszej ofercie znalazł się kolejny test Panbio™ firmy Abbott.
PANBIO™ COVID-19/FLU A&B Rapid Panel to szybki test do użytku profesjonalnego do jakościowego wykrywania antygenu (Ag) wirusa SARS-CoV-2 oraz grypy typu A i/lub B w próbkach wymazów z nosogardzieli.

Więcej informacji znajduje się tutaj.

 

23/01/2021

Testy Panbio™ COVID-19 Antigen Self-Test przeznaczone są do samodzielnego stosowania w warunkach domowych. Zapraszamy do zapoznania się z instruktażem dotyczącym samokontroli przy ich użyciu.

29/09/2021

Skuteczność testów antygenowych PANBIO™ (ABBOTT) w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom imprez masowych w zamkniętej przestrzeni, potwierdzona w badaniach klinicznych opublikowanych w renomowanym piśmie medycznym LANCET:

Boris Revollo, MD, Ignacio Blanco, MD, Pablo Soler, LLB, Jessica Toro, MBiolSci, Nuria Izquierdo-Useros, PhD, Jordi Puig, APRN et al. Same-day SARS-CoV-2 antigen test screening in an indoor mass-gathering live music event: a randomised controlled trial THE LANCET Infectious Diseases, Volume 21, ISSUE 10, P1365-1372, October 01, 2021, https://doi.org/10.1016/S1473-3099(21)00268-1

Opis wydarzenia: pięciogodzinny koncert na żywo w Sala Apolo, Barcelona, Hiszpania.

Warunek uczestnictwa w koncercie: ujemny wynik testu antygenowego PANBIO™ (ABBOTT), uzyskany przed wydarzeniem.

Próbki pobrano bezpośrednio przed wejściem na koncert i ponownie osiem dni po koncercie, aby sprawdzić skuteczność tego rodzaju testowania na imprezach masowych.

Wszystkie wyniki ujemne uzyskane w teście PANBIO™ (ABBOTT) potwierdziły się w metodzie referencyjnej – hodowli wirusowej (brak wirusa).

Ponowne badanie uczestników koncertu (8 dni po wydarzeniu) wykazało brak wyników dodatnich w teście antygenowym PANBIO (ABBOTT) i RT-PCR. Żaden z uczestników nie został zakażony w trakcie koncertu na żywo w zamkniętej przestrzeni, co potwierdza skuteczność testów antygenowych PANBIO™ (ABBOTT) w zapewnieniu bezpiecznego uczestnictwa w imprezach masowych.

Wniosek autorów: Uzyskane dane pozwalają wznowić aktywności masowe wstrzymane z powodu COVID-19.

23/08/2021

Panel szybkich testów w kierunku SARS-CoV-2 firmy Abbott został poszerzony o testy do samodzielnego wykonania – Panbio™ COVID-19 Antigen Self-Test. Szczegóły znajdują się tutaj.

17/03/2021

Pełny panel szybkich testów w kierunku SARS-CoV-2 firmy Abbott

ID NOW™ COVID-19:

 • szybka metoda molekularna NAAT typu „point-of-care”
 • 100% czułość i 100% swoistość dla wyników istotnych klinicznie
 • wynik w 3 – 15 minut
 • dopuszczenie CE-IVD, FDA EUA, Health Canada, TGA (Australia), PMDA (Japonia)
 • system używany w Białym Domu do badania Prezydenta USA i jego personelu
  Więcej informacji znajduje się tutaj

Szybkie testy antygenowe Panbio™ COVID-19 Ag Rapid Test Device:

 • nr kat. 41FK10 (wymaz z nosogardła) – pierwszy i jedyny test antygenowy z rekomendacją WHO EUL przeznaczony również do badania osób bezobjawowych* (więcej informacji znajduje się tutaj),
 • nr kat. 41FK11 (wymaz z nosa) – pierwszy i jedyny test antygenowy z rekomendacją WHO EUL przeznaczony również do badania osób bezobjawowych oraz do samodzielnego pobrania wymazu przez pacjenta pod nadzorem osoby profesjonalnej* (więcej informacji znajduje się tutaj).

Szybki test na przeciwciała Panbio™  COVID-19 IgG/IgM Rapid Test Device:

 • test na przeciwciała IgG i IgM przeciwko SARS-CoV-2,
 • wykonanie z krwi z palca, z żyły, surowicy lub osocza,
 • czułość 96.1% i swoistość 97.9% (krew z palca),
 • badania porównawcze wobec metody immunochemicznej – Abbott ARCHITECT™ SARS-CoV-2 IgG Test,
 • kompletny zestaw wraz z nakłuwaczami

* stan na 16 marca 2021 r.

02/10/2020

Panbio™ COVID-19 Ag Rapid Test Device

Szybki test antygenowy, wykrywający obecność białka strukturalnego aktywnego wirusa SARS-CoV-2 zdolnego do replikacji – Panbio™ COVID-19 Ag Rapid Test Device – firmy Abbott Rapid Diagnostic Jena GmbH dostępny jest w naszej ofercie. Test jest zgodny z dopuszczeniem i rekomendacjami WHO.

Nr katalogowy: 41FK10

Skład zestawu:

 • 25 płytek testowych w indywidualnym foliowym opakowaniu zawierającym środek pochłaniający wilgoć
 • bufor (1 x 9 ml/buteleczka)
 • 25 probówek ekstrakcyjnych
 • 25 zakrętek do probówek ekstrakcyjnych
 • 1 dodatnia wymazówka kontrolna
 • 1 ujemna wymazówka kontrolna
 • 25 sterylnych wymazówek do nosogardzieli do pobierania próbek
 • 1 statyw na probówki
 • 1 szybki podręcznik (nosogardziel)
 • 1 instrukcja używania

Więcej informacji znajduje się tutaj.

18/03/2019

COVID-19

Uprzejmie informujemy, że posiadamy w ofercie szybki test płytkowy do wykrywania przeciwciał anty-SARS-CoV-2 lgG i lgM w próbkach krwi pełnej, surowicy lub osocza pacjentów z objawami choroby COVID-19. Szczegóły znajdują się w ulotce.

01/10/2019

“Stare na nowe”

Zapraszamy do udziału w akcji promocyjnej Wymień stare na nowe, organizowanej przez firmę HTL. W ramach akcji można zwrócić swoją starą pipetę lub pipetor (niezależnie od stanu i producenta) i skorzystać z atrakcyjnych rabatów na produkty HTL.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami zawartymi w ulotce oraz kontaktu z naszymi Przedstawicielami.

24/09/2019

XVI Regionalne Forum Medycy Zakażeń

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w Konferencji oraz do odwiedzenia naszego stoiska podczas kolejnego, XVI Regionalnego Forum Medycyny Zakażeń w Ełku. Konferencja odbędzie się w dniach 2 – 4 października 2019 r., Hotel Rydzewski.

26/08/2019

Nowość w ofercie

Przedstawiamy Państwu test do jednoczesnego wykrywania Norovirusa GI/GII oraz Rota i Adenovirusa na jednej płytce.
Test NADAL® Norovirus GI/GII+Rota-Adenovirus (nr kat. 920007N-10) jest szybkim testem immunochromatograficznym do jakościowego wykrywania antygenów norowirusa genogrupy I i II (GI i GII), jak również rotawirusów i adenowirusów w ludzkich próbkach kału.

Po szczegóły zapraszamy do naszych Przedstawicieli.

03/06/2019

Akredytacja programu PREVECAL – ISO / IEC 17043: 2010

Miło nam poinformować, oferowany przez LIMARCO, a organizowany przez BioSystems, program zewnętrznej kontroli jakości PREVECAL otrzymał akredytację ISO 17043:2010, nadaną przez hiszpańskie Krajowe Stowarzyszenie Akredytacyjne (Entidad Nacional de Acreditación, w skrócie ENAC).

ENAC zintegrowane jest z globalną infrastrukturą akredytacyjną, która działa za pośrednictwem dwóch organizacji: ILAC (International Laboratory Accreditation Cooperation) i IAF (International Accreditation Forum), które z kolei polegają na organizacjach regionalnych. W Europie organizacją regionalną jest EA (European co-operation for Accreditation), do której ENAC należy od momentu jej powstania ponad 20 lat temu. Decyzje tych organizacji określają kryteria, które musi stosować ENAC, a także inne równoważne organizacje w pozostałych krajach. W ramach tych organizacji zawarto umowy międzynarodowe oparte na wzajemnym uznawaniu certyfikatów i raportów wydawanych przez akredytowane podmioty. Ma to na celu ułatwienie handlu i osiągnięcie ostatecznego celu: „raz akredytowany, wszędzie akceptowany”.
ENAC jest sygnatariuszem wszystkich umów międzynarodowych EA, ILAC i IAF. Dlatego akredytacja programu PREVECAL BioSystems S.A. jest uznawana przez pozostałych sygnatariuszy na całym świecie.

08/10/2018

XV Regionalne Forum Medycyny Zakażeń

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas XV Regionalnego Forum Medycyny Zakażeń, które odbędzie się w Ełku w dniach 17 – 19 października 2018 r., Hotel Rydzewski. Spotkajmy się!

07/05/2017


Zestaw BioIC™ do wykrywania swoistych przeciwciał IgE przeciwko alergenom najnowocześniejszą metodą chemiluminescencyjną

Przedstawiamy Państwu nowość w naszej ofercie – zestaw BioIC™ do jednoczesnego wykrywania 40 najczęściej występujących w Polsce alergenów, metodą ilościową.

Szczegółowe informacje na temat badania i metody dostępne są tutaj

07/05/2017

Nowoczesna profilaktyka raka szyjki macicy

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą w zakresie cytologii na podłożu płynnym.

Szczegółowe informacje na temat zestawów znajdują się tutaj.